"Ha a neved nem Emma, akkor tedd le a könyvet, és senkinek sem esik bántódása! Emma - tudom, hogy őrülten hangzik az egész. Te (és anya) azon gondolkoztok, hová tűnhettem, és mikor jövök vissza. Ezért hagyom itt a bizonyítékokat - arra az esetre, ha történne valami, és nem kerülök elő. Nézzetek végig mindent a könyvemben. Hívjátok fel a számokat. Nézzétek meg a weblapokat. De ne beszéljetek róla senkinek, hacsak nem akartok ti is belekeveredni. Szóval ne aggódjatok. Nem lesz semmi bajom (remélhetőleg). Hé, talán egészen új életet fogok kezdeni. Az biztos, hogy a réginek már vége. Hívjatok, puszi, Cathy " – olvasható a Cathy könyve fülszövegében.

A könyv különlegessége - magán a fordulatos történeten túl - az interaktivitás. Ha kinyitjuk a keménytáblás kötetet, a belső oldalon egy nagy, lezárt borítékot találunk, amiben a fent említett bizonyítékok _tényleg_ megtalálhatóak. Fényképek, blokkok, térkép, rajzok, buszjegy, minden, ami elősegíti a nyomozást. Cathy naplója tele van rajzokkal, széljegyzetekkel, ami elhiteti az olvasóval, hogy valóban nem egy „tucatkönyvet”, hanem naplót fog a kezében.
A másik érdekesség pedig, hogy a könyvben szereplő telefonszámok, weboldalak valóban léteznek (drága mulatság lenne hívogatni, de pl. a youtube-on vannak olyan videók, amiken rögzítettek egy-egy telefonhívást, így bárki ingyen megtudhatja, mit hallana, ha tárcsázná a számot).